12 kwietnia 2018

Gale laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Od 5 kwietnia 2018 r. odbywają się uroczystości wręczania zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018.

Uroczyste gale mają miejsce w Pałacu Młodzieży w Katowicach, Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej oraz Centralnej Wyższej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Aby zostać laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, uczestnik danego konkursu musi uzyskać co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. W bieżącym roku szkolnym takim osiągnięciem może poszczycić się 710 uczniów. Wśród nich jest trzech laureatów aż czterech konkursów oraz sześcioro uczniów, którzy osiągnęli sukces w trzech konkursach. Największą popularnością w tej edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych cieszył się konkurs z matematyki dla uczniów szkół podstawowych, a największą liczbę tytułów laureata zdobyli uczestnicy konkursu z języka polskiego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów.

Wszystkim laureatom gratulujemy.