14 marca 2018

Projekt „Uniwersytet Polonistów”

Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w zeszłym roku zainaugurowała projekt „Uniwersytet Polonistów”, który adresowany jest do nauczycieli języka polskiego. Program przedsięwzięcia obejmuje comiesięczne spotkania, połączone z wykładami i dyskusjami. Tegoroczna edycja „Uniwersytetu Polonistów” kontynuuje zeszłoroczną tematykę „Przestrzenie spotkania” i wpisuje się w program uroczystych obchodów Jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.


Zapraszamy na trzecie spotkanie UP, które odbędzie się 20 marca 2018 roku o godz. 16.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach. Wykład „Co skrywa językowa transpozycja wrażeń zmysłowych?” wygłosi prof. Bernadeta Niesporek-Szamburska.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu należy potwierdzić do 18 marca drogą elektroniczną, wysyłając e-mail na adres: uniwersytetpolonistow@us.edu.pl. W wiadomości należy podać: imię i nazwisko, dane szkoły, adres e-mail i numer telefonu.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 504 048 453 oraz adresem e-mail: magdalena.ochwat@us.edu.pl