27 grudnia 2018

Sukces absolwentów Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie na INOVA Croatia 2018

Rozwiązanie „Shop Management System” autorstwa wychowanków Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie zdobyło złoty medal „43 Międzynarodowych Targów Wynalazczości INOVA Croatia 2018” oraz nagrodę specjalną Ministra Edukacji Szkolnictwa Wyższego Tajlandii.


Jak się okazało, Polska to nie jedyny kraj, w którym tegoroczni absolwenci Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie mieli możliwość prezentacji swojego innowacyjnego systemu softwarowego.

W dniach 14-17 listopada 2018 roku zespół programistyczny Trêscode, utworzony przez tegorocznych absolwentów Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie prezentował osobiście swoje autorskie oprogramowanie „Shop Management System” na międzynarodowych targach INOVA CROATIA 2018 w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu.

„Shop Management System” to mobilny i modułowy system sprzedażowy o inteligentnej funkcjonalności dla małych i średnich przedsiębiorstw. Głównym założeniem działania systemu jest ułatwienie wykonywania codziennych zajęć pracownika tak, aby zwiększyć jego efektywność przy zmniejszonym nakładzie pracy. W założeniu zaoszczędzony czas pracodawcy ma zostać przeznaczony na rozwój działalności firmy, a nie na obsługę systemu sprzedażowego. Wszystko to jest możliwe dzięki autonomii oprogramowania jakim jest „SM System”.

Uczestnictwo w międzynarodowych targach daje możliwości na poznanie wielu ciekawych twórców i ich wynalazków. Członkowie autorskiego zespołu ponownie spotkali się z Joyce Yi Shu Chiu, wynalazczynią z Tajwanu, poznaną miesiąc temu na Warszawskiej Międzynarodowej Wystawie Wynalazków. Te i inne kontakty w trakcie takich wydarzeń jak INOVA CROATIA 2018 dają szersze spojrzenie na świat innowacyjnych technologii i wynalazków. Przyczyniają się do lepszego zrozumienia potrzeb innowacyjnych nie tylko w naszym kraju, ale i na poziomie międzynarodowym.


Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej szkoły: tzn.edu.pl