14 stycznia 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 z eTwinning

Z okazji zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu 2022, który w tym roku będzie obchodzony 8 lutego, Krajowe Biuro eTwinning wraz z grupą Bringing eSafety into eTwinning projects zaprasza wszystkich eTwinnerów do wzięcia udziału w akcji, której celem jest stworzenie infografiki „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”.

Prace można przesyłać do dnia 30.01.2022 r. w formacie jpg/png poprzez ankietę. Ankieta jest dostępna na stronie: https://etwinning.pl/dzien-bezpiecznego-internetu-2022/

Wspólnie stworzymy zestaw infografik dot. bezpieczeństwa w sieci. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone gadżetami eTwinning.

Zapraszamy również wszystkich polskich nauczycieli do wzięcia udziału w międzynarodowych aktywnościach, które oferuje grupa eSafety z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

W tym roku za pośrednictwem forum uczestnicy grupy mogą wymieniać się pomysłami na materiały edukacyjne przygotowane z okazji obchodów święta. Uczestnicy grupy mogą również podzielić się pomysłami na aktywności, które można wdrożyć w instytucjach oświatowych z okazji promowania zbliżającej się kampanii. Swoje pomysły możecie zaprezentować na dedykowanym aktywności Padlecie.

Jak stać się członkiem tej wyjątkowej grupy?

Wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy Bringing eSafety into eTwinning projects. Następnie kliknąć Przejdź do grupy i dalej Dołącz do grupy. Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenerki i członków grupy. Korzystanie z grupy jest bezpłatne i dostępne dla każdego zarejestrowanego eTwinnera.