12 września 2019

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2019

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych (ETUZ) zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna (już czwarta) edycja ETUZ odbędzie się w dniach 14 – 18 października 2019 r.  Nie ma potrzeby czekać na 14 października! Już dziś mogą Państwo włączyć się w tę inicjatywę Komisji Europejskiej i pokazać Europie, dlaczego kształcenie i szkolenie zawodowe to dobry wybór!

Do udziału zaproszone są wszystkie instytucje i osoby, które prowadzą i promują kształcenie zawodowe w Polsce i w Europie. Udział w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych jest bardzo prosty, a jednocześnie przynosi dużo korzyści.

Podczas ETUZ możecie Państwo organizować: konferencje podsumowujące projekty Erasmus+, uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dni otwarte, wizyty pracodawców czy konkursy zawodowe lub fotograficzne – każde wydarzenie promujące umiejętności zawodowe można zarejestrować tutaj: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/register-your-VocationalSkillsWeek2019 i eksponować je na zawodowej mapie Europy: https://ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/your-country_en#country. Zapraszamy do rejestrowania inicjatyw realizowanych między 1 maja a 31 grudnia 2019 r.

Osoby rejestrujące wydarzenia:

  • są zapraszane do zamkniętej grupy na Facebooku, w której można poznać innych beneficjentów Erasmusa i ich inicjatywy, wymienić dobre praktyki, a może i znaleźć partnera do kolejnego projektu;
  • otrzymują gotowe banery i inne elementy graficzne ETUZ do wykorzystania w promocji wydarzeń;
  • są zapraszane do wzięcia udziału w webinariach szkolących w sztuce upowszechniania;
  • otrzymują poradnik instruujący jak promować swoje inicjatywy;
  • mogą stosować #EUVocationalSkills #DiscoverYourTalent do oznaczania swoich postów na Facebooku lub Instagramie.

 

Najciekawsze zgłoszenia są prezentowane na kanałach komunikacyjnych Tygodnia i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.