14 września 2023

III Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie

III Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie

Działająca we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim Fundacja „Druga Droga Mistrza” już po raz trzeci organizuje Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie adresowany do dzieci i młodzieży.  II etap tego wydarzenia odbędzie się 17 listopada 2023 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zostanie on poprzedzony I etapem przeprowadzanym on-line między 15 września a 31 października 2023 roku.

Historia polskiego sportu może być nie tylko zachętą do jego aktywnego uprawiania, ale także źródłem dumy z osiągnięć reprezentujących nasz kraj zawodników. Propagowanie wiedzy o nim wydaje się więc być zasadne, a udział uczniów w konkursie może pomóc osiągnąć powyższe cele.

Konkursem zainteresowani mogą być uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, a w szczególności nauczyciele wychowania fizycznego.

Szczegóły dotyczące organizacji konkursu można znaleźć na stronie internetowej: https://drugadrogamistrza.pl/narodowy-test-wiedzy-o-sporcie .

III Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie to test o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach związanych z polskim sportem.

Test zawiera łącznie 800 pytań, przygotowanych we współpracy z Katedrą Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Harmonogram:

Etap I – od 15 września do 31 października 2023 roku

Wejdź na stronę www.drugadrogamistrza.pl w link: https://drugadrogamistrza.pl/i-narodowy-test-wiedzy-o-sporcie .

Wypełnij formularz i rozpocznij test. Przed Tobą 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz 50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat).

30 finalistów wyłonionych w każdej grupie wiekowej spotka się w II etapie w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.

Ranking będzie można śledzić na stronie Fundacji „Druga Droga Mistrza”.

Etap II – 17 listopada 2023 roku

Każdy z finalistów będzie musiał odpowiedzieć na 30 (grupa młodsza) i 50 (grupa starsza) pytań.

Na zwycięzców czekają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także spotkanie z wybitnymi sportowcami, więc nie zabraknie czasu na rozmowy i sportowe opowieści.

Partnerami testu są: Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.

Źródło: Informacja z Ministerstwa Edukacji i Nauki