19 października 2022

Szkolenie w ramach programu Niwki – Debata regionalna…czyli jak uczyć się o regionie z wykorzystaniem metody debaty oksfordzkiej

Szkolenie w ramach programu Niwki – Debata regionalna…czyli jak uczyć się o regionie z wykorzystaniem metody debaty oksfordzkiej

Program szkolenia:
1.Czym jest debata oksfordzka. Wprowadzenie do debatowania, podstawowe zasady debatowania.
2. Wprowadzenie do tematu debaty.
3.Warsztaty z analizy tematu i argumentacji.
4.Wykorzystanie debaty oksfordzkiej w praktyce nauczycielskiej.
5.Warsztaty dobrego debatowania. Zajęcia praktyczne.

Seminarium poprowadzą p. Beata Maleska-Pająk, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, instruktor teatralny, instruktor i trener debat oksfordzkich, prowadzi własną grupę teatralną „W Pajęczynie” oraz koło debat oksfordzkich dla uczniów, szkoleniowiec w ramach grupy „Zaproś mnie na swoją lekcję” oraz p. Izabela Wyppich nauczycielka historii, plastyki oraz historii sztuki w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Rudzie Śląskiej. Tutorka, edukatorka, entuzjastka technologii oraz nowoczesnych metod nauczania w edukacji. Autorka programów i scenariuszy edukacyjnych. Członkini grupy SuperBelfrzy RP oraz społeczności Microsoft Innovative Educator Expert.
Wykład ekspercki: dr Marek Mazurkiewicz – Doktor nauk społecznych w zakresie nauki o polityce, absolwent politologii Uniwersytetu Opolskiego, pracownik naukowy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UO i Państwowego Instytutu Naukowego – Instytutu Śląskiego w Opolu.

Grupa docelowa: nauczyciele różnych przedmiotów wszystkich typów szkół (z woj. opolskiego i śląskiego) zainteresowani wykorzystaniem metody debaty oksfordzkiej w edukacji regionalnej oraz pracy przedmiotowej i wychowawczej.

Uwaga: jest to kontynuacja seminarium z ubiegłego roku. Zapraszamy również osoby, które nie uczestniczyły w pierwszej części, ale maja już podstawy w pracy metodą debaty oksfordzkiej.
Pierwsza część seminarium będzie przygotowana pod kątem osób początkujących w temacie, jak i powtórzeniem zagadnień dla uczestników zaawansowanych.

Szczegółowy program otrzymają zapisane osoby.

Udział nauczycieli w szkoleniu (+ wyżywienie i nocleg) jest bezpłatny.

Kontakt: p. Izabela Szczepańska, tel.774047588, iszczepanska@rcre.opolskie.pl

Rodzaj oferty: Seminaria (16h)

Odpłatność: forma bezpłatna

Termin:

2022-11-05 9.00 – 17.00

Niwki, Wiejska 17, Ośrodek Szkoleniowy, sala A

2022-11-06 9.00 – 14.00

Niwki, Wiejska 17, Ośrodek Szkoleniowy, sala A

Termin zgłoszenia: 2022-11-02

Link do rejestracji: https://kursy.rcre.opolskie.pl/katalog/forma/2501