3 sierpnia 2022

Szkolne webinarium eTwinning – Kreatywne pisanie z Loesje – Jak pobudzić wyobraźnię

Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza na wyjątkowe wydarzenie online skierowane do uczniów w  wieku 10 – 20 lat (pod opieką nauczycieli) organizowane 12.09.2022 t. o godz. 12:30.

Szkolne webinarium online może być swego rodzaju wyjątkową lekcją online poprowadzaną przez zewnętrznego eksperta, dlatego też zachęcamy, aby nauczyciele angażowali się w udział wraz z całymi klasami lub zorganizowali w swojej szkole tak zwane „wspólne oglądanie”.

Sugerujemy, aby rejestracji na wydarzenie dokonał nauczyciel-koordynator, który następnie udostępni transmisję szerszej grupie uczniów, np. na tablicy multimedialnej lub ekranie. 

Kreatywne pisanie metodą Loesje ukazuje, jak efektywnie wykorzystywać wieloznaczności języka do wyrażania swoich myśli w postaci niekonwencjonalnych, zwięzłych haseł. Warsztaty pozwalają wyjść poza utarte schematy językowe, skutecznie pobudzić wyobraźnię i uruchomić twórcze myślenie. Bazują na pracy grupowej oraz poddającej się modyfikacjom metodologii, stąd można je ukierunkować tematycznie oraz dostosować do potrzeb grup w różnym wieku.

Loesje (po polsku Lusia lub Luśka) to pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, zaś hasła z jej podpisem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji oraz konstruktywnego, ale też krytycznego spojrzenia. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org. Dzięki zasobom online z plakatów można korzystać bez dodatkowej konsultacji z Loesje. Wystarczy pobrać je jako pliki pdf i zadbać o ich niekomercyjne wykorzystanie.

Dedykowane certyfikaty uczestnictwa – zarówno dla nauczyciela jak i dla ucznia –  zostaną przesłane na wskazany podczas rejestracji adres mailowy.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska.

TERMIN: 12.09.2022 r., godz. 12:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE: Platforma ClickMeeting

Wstępna rejestracja na wydarzenie jest dostępna pod poniższym linkiem, liczba miejsc ograniczona – 500 osób. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone osobnym mailem.

Formularz zgłoszeniowy