25 listopada 2021

Wystartowała rejestracja do „Szkoły z Gigantami – Laboratorium AI”

Tematem przewodnim czwartej edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży jest Sztuczna Inteligencja.


Dzięki formie online wydarzenie dostępne jest z każdego miejsca w Polsce, udział w nim jest całkowicie darmowy.

Akcja organizowana jest przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA i trwać będzie w terminie 29.11. – 10.12.2021 r.

Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji, NASK, ORE, włodarze miast oraz Prezydent Miasta Katowice – Marcin Krupa.

Czym jest sztuczna inteligencja? Co można dzięki niej stworzyć? Jak stać się mistrzem technologii? Aby poznać odpowiedzi na takie oraz inne nurtujące pytania związane ze światem nowoczesnych technologii, wystarczy zapisać się na webinary.

W trakcie zajęć podzielonych na dwie kategorie wiekowe, uczniowie poznają zasady działania sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego i będą wykonywać projekty oparte o tematykę AI. Podczas webinarów uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób uczyć i testować sztuczną inteligencję, a podczas zajęć finałowych zdobędą wiedzę m.in. o tym, jak zaprogramować komputer do rozpoznawania gestów i ruchu.

Po raz kolejny przygotowano również specjalne webinary z matematyki, na których zostaną rozwiązane próbne arkusze z testu 8-klasisty, a rozwiązania poszczególnych zadań będą omówione z wykwalifikowanym nauczycielem matematyki.

Zajęcia z programowania zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 9-12 oraz 13 -19 lat, podczas których uczestnicy poznają tajniki programowania Sztucznej Inteligencji w środowisku Scratch oraz projektowania stron internetowych w językach HTML, CSS i JavaScript.

Pierwsze zajęcia startują już 29 listopada o godzinie 17:30.

Wszystkie bieżące informacje, dotyczące wydarzenia można śledzić na profilu Gigantów na Facebooku Koduj z Gigantami/Szkoła z Gigantami.

Rejestracja na wydarzenie już się rozpoczęła! Formularz zapisowy na: www.szkolazgigantami.pl