18 sierpnia 2022

XIII edycja programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”

XIII edycja programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”

Szanowni Państwo,

Urząd Ochrony Danych Osobowych od wielu lat prowadzi działania edukacyjne związane z upowszechnianiem wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu ochrony danych osobowych. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) podkreśla konieczność ochrony prywatności i danych osobowych najmłodszych. Realizowany od 2009 roku ogólnopolski program edukacyjny „Twoje dane Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”, z powodzeniem wspiera działania edukacyjne Urzędu.

Honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka, przyznawany Programowi co roku, podkreśla wagę upowszechnianych przez Urząd Ochrony Danych Osobowych treści o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli.

Uczestnicy Programu korzystają ze specjalistycznych szkoleń kadry pedagogicznej oferowanych przez Urząd, webinariów, jak również z materiałów edukacyjnych służących wprowadzeniu nowych treści podczas zajęć z uczniami, takich jak scenariusze lekcji czy cykl porad dla uczestników tej inicjatywy.

Szczegółowe informacje o programie, regulamin i zasady zgłaszania się do programu zamieszczone są na stronie internetowej UODO www.uodo.gov.pl/tdts

W załączeniu ulotka informacyjna o programie.

Załącznik:

Ulotka informacyjna o programie edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa”-1.pdf

Opracowano na podstawie informacji przekazanych przez Urząd Ochrony Danych Osobowych

Załączniki