2 listopada 2017

Europejski Tydzień Redukcji Odpadów EWWR

Ministerstwo Środowiska pragnie zaprosić Państwa do włączenia się w akcję EUROPEJSKIEGO TYGODNIA REDUKCJI ODPADÓW EWWR (European Week for Waste Reduction), który odbędzie się między 18-26 listopada 2017 roku.


EWWR jest wydarzeniem, którego celem jest promowanie inicjatyw edukujących w zakresie zrównoważonego zarządzania zasobami i odpadami. Podczas jednego tygodnia w roku na terenie całej Europy odbywają się akcje promujące zachowania proekologiczne skupiające się na redukcji odpadów, ponownym użyciu produktów oraz recyklingu.

W tym roku Polska pierwszy raz weźmie udział w Europejskim Tygodniu Redukcji Odpadów. Akcja skierowana jest w dużej mierze do placówek edukacyjnych, dzięki czemu uczniowie mogą zaangażować się osobiście w szerzenie idei odpowiedzialnego obchodzenia się z odpadami oraz wdrożyć swoje pomysły na edukowanie społeczeństwa w tym zakresie w ramach zorganizowanych przez siebie akcji.

Najlepsze akcje zorganizowane na terenie naszego kraju zostaną nagrodzone na gali EWWR AWARDS, która odbędzie się 18 maja 2018 roku w Barcelonie.

W celu zaangażowania się w EWWR należy wypełnić krótki formularz promotora akcji (Action Developer) dostępny pod adresem: www.ewwr.eu

Więcej informacji w języku polskim znaleźć można również na stronie Nasze Śmieci: bit.ly
W załączeniu plakat promujący wydarzenie [plik do pobrania]