8 marca 2018

II edycja akcji edukacyjnej pt. „Prawa Pacjenta – Dziecka w szkole”

Narodowy Fundusz Zdrowia ponownie zaprasza nauczycieli szkół podstawowych do udziału w II edycji akcji edukacyjnej pt. „Prawa Pacjenta – Dziecka w szkole”. Podstawowym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że niezależnie od wieku, każdy pacjent, nawet mały, ma swoje prawa. Poznanie ich zapewni dzieciom możliwość bycia świadomym pacjentem. Równie ważnym zadaniem akcji „Prawa pacjenta – dziecka w szkole” jest pogłębienie wiedzy uczniów starszych klas szkoły podstawowej na temat edukacji zdrowotnej.


Głównym założeniem projektu jest przeprowadzenie lekcji o tematyce zdrowotnej w oparciu o scenariusze tematy przygotowane przez doświadczonych nauczycieli kształcenia zintegrowanego w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 339 im. Raoula Wallenberga w Warszawie.
Przygotowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia II edycja akcji edukacyjnej pt. „Prawa pacjenta – dziecka w szkole” została objęta Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej.

W ramach akcji na stronie internetowej http://akademia.nfz.gov.pl/ udostępnione zostały materiały edukacyjne dla nauczycieli, którzy zechcą uczestniczyć w akcji oraz plakat promujący akcję. W przypadku pytań można się skontaktować z Panią Iwoną Poznerowicz, tel. 22 572 64 59.