7 grudnia 2022

Profilaktyka przez sztukę – XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA” w roku szkolnym 2022/2023

XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA” odbyła się na scenie Teatru Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach 28 i 30 listopada 2022 r.

W konkursie udział wzięło 31 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych oraz 10 uczniów prezentujących monodram. „PROFORMA” to konkurs Śląskiego Kuratora Oświaty realizowany w ramach programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na terenie naszego województwa. W tegorocznej, czternastej edycji konkursu prezentowano formy teatralne i monodramy oparte na budowaniu optymizmu i wiary w możliwość funkcjonowania społecznego bez agresji, przemocy oraz bez różnych uzależnień. Przedstawienia przygotowane przez młodych aktorów oraz ich nauczycieli skłaniały do refleksji, wyzwalały emocje, ale przede wszystkim pozwolały innym uczniom zrozumieć problemy poruszane w czasie prezentacji spektakli.