18 września 2023

Szkolenie DELFORT Jak dobrze i w sposób przemyślany zaplanować i przeprowadzić lekcję języka niemieckiego jako obcego o tematyce świątecznej?

Początek formularza

Szkolenie DELFORT Jak dobrze i w sposób przemyślany zaplanować i przeprowadzić lekcję języka niemieckiego jako obcego o tematyce świątecznej?

Obszar tematyczny: Język niemiecki

Organizator: Ośrodek Rozwoju Edukacji i Goethe Institut

Adresat:

doradcy metodyczni, nauczyciele konsultanci, Czynni zawodowo nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacji oraz metodycy zajmujący się językiem niemieckim i pracujący w systemie edukacji.

Opis:

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają  na szkolenie online w języku niemieckim 25 listopada (sobota), w godzinach od 10:00 do 13:00.
Uczestnicy szkolenia:

 • Nauczą się, jak zaplanować lekcję języka niemieckiego, koncentrując się na celach lekcji.
 • Będą potrafili sformułować cele lekcji.
 • Dowiedzą się jak wyróżnić i podzielić lekcję na trzy fazy.
 • Nauczą się jak do każdej fazy lekcji dopasować odpowiednie materiały, ćwiczenia i zadania.

Harmonogram szkolenia i liczba godzin dydaktycznych

 1. Wymiana doświadczeń na temat planowania lekcji: 1
 2. 2. Planowanie lekcji w odniesieniu do realnych kontekstów: 1
 3. 3. Cele i fazy lekcji: 1
 4. 4. Analiza lekcji o tematyce bożonarodzeniowej – arkusz obserwacji: 1

Miejsce: online

Kontakt:

Lider regionalny: Agnieszka Siuta, e-mail: agas@autograf.pl; Kierownik szkolenia: Anna Susek, tel.: (22) 345 37 75, wew.: 460, e-mail: anna.susek@ore.edu.pl

Dodatkowe informacje:

Kryteria naboru:

 1. czynni zawodowo nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacyjnego, nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni zajmujący się językiem niemieckim i pracujący w publicznych placówkach systemu edukacji (pracujący wyłącznie w publicznych placówkach systemu edukacji)
 2. wypełnienie online formularza rejestracyjnego
 3. kolejność zgłoszeń.

Osoby nie spełniajace wymagań a rejestrujące się na szkolenie będą usuwane z listy kandydatów bez uprzedniego powiadomienia.

Uwaga! Otrzymanie wiadomości e-mail informuje jedynie o pomyślnym przebiegu rejestracji online i nie jest potwierdzeniem zakwalifikowania się na szkolenie.

Po zakończeniu rekrutacji lub po wyczerpaniu limitu miejsc osoby zarejstrowane otrzymają od prowadzącego mailowa informację o zakwalifikowaniu na szkolenie.

Aby z powodzeniem uczestniczyć w warsztatach online, potrzebny jest mikrofon, kamera i podstawowa znajomość systemu wideokonferencyjnego ZOOM. Ponieważ  spotkanie ma charakter warsztatowy, warunkiem udziału w szkoleniu jest włączenie kamer.
Zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu dostępne będzie do samodzielnego pobrania z konta  Uczestnika na platformie Szkoleń ORE  w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia szkolenia. Osoby uprawnione otrzymają od prowadzącego szkolenie instrukcję pobierania dokumentu.

Dostępne terminy:

25.11.2023

Rejestracja na szkolenie (ore.edu.pl) Dół formularza