12 maja 2023

Spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2022/2023

10 maja 2023 r. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się spotkanie Śląskiej Kurator Oświaty Urszuli Bauer z laureatami, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2022/2023.

W gronie wyróżnionych znaleźli się między innymi cztero i trzykrotni laureaci konkursów, którzy podjęli wyzwanie i poświęcili swój czas i energię na zgłębianie wiedzy często z różnych dyscyplin naukowych. Wszystkich nagrodzonych uczniów łączy ciekawość świata, zapał w poszukiwaniu odpowiedzi, poczucie obowiązkowości i świadomość, że rozwój jest wyłącznie dziełem indywidualnym i wynikiem własnego wysiłku – cechy ludzi osiągających sukcesy.

Spotkanie otworzyła Śląska Kurator Oświaty, która pogratulowała wszystkim zaproszonym młodym gościom, podkreślając jednocześnie ich pracowitość i upór w dążeniu do celu. W swoim wystąpieniu zwróciła również uwagę na interdyscyplinarność i wszechstronność podejmowanych przez zaproszonych laureatów działań, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości odwagą i mądrością w podejmowaniu decyzji.

O swoich doświadczeniach związanych z przygotowywaniem się do zmagań konkursowych opowiedział czterokrotny laureat wojewódzkich konkursów przedmiotowych, reprezentujący wszystkich zwycięzców zebranych na sali. Laureaci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w wojewódzkich konkursach przedmiotowych zostali uhonorowani przez Śląską Kurator Oświaty listami gratulacyjnymi oraz nagrodami.

Oprawę muzyczną spotkania zapewnili uczniowie

Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach.