14 grudnia 2023

Profilaktyka przez sztukę – Wyniki XV edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA” w roku szkolnym 2023/2024

XV edycja Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA” odbyła się 4 i 5 grudnia 2023 r. na scenie Teatru Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach.


W konkursie zadeklarowało udział 25 wychowanków przedszkoli, 38 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych oraz 13 uczniów prezentujących monodram. „PROFORMA” to konkurs organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty w ramach programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na terenie naszego województwa. W tegorocznej, piętnastej edycji konkursu recytowano wiersze, prezentowano formy teatralne oraz monodramy oparte na budowaniu optymizmu i wiary w możliwość funkcjonowania społecznego bez agresji, przemocy i bez różnych uzależnień. Przedstawienia, wiersze i monodramy przygotowane przez dzieci i młodych aktorów oraz ich nauczycieli skłaniały do refleksji, wyzwoliły emocje, ale przede wszystkim pozwoliły innym uczniom wczuć się w problemy poruszane w czasie krótkiego spektaklu.

Wszystkie prezentacje indywidualne i grupowe zostały ocenione przez Komisję Wojewódzką ds. oceny wystąpień teatralnych. Komisja w ramach XV edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA” w roku szkolnym 2023/2024 wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia.

Lista laureatów:  do pobrania

Gratulujemy!