10 maja 2024

Ruszyła kolejna edycja konkursów umiejętności zawodowych „Konkursy regionalne SkillsPoland 2024”


Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Zespół WorldSkills Poland informuje, że ruszyła kolejna edycja konkursów umiejętności zawodowych skierowanych do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową – Konkursy regionalne SkillsPoland 2024.

Konkursy regionalne SkillsPoland 2024 są realizowane w całym kraju i stanowią eliminacje do konkursu ogólnopolskiego SkillsPoland 2024. W tym roku, w trakcie cyklu konkursów, młodzi zawodowcy będą mogli zgłosić się do udziału aż w 20 konkurencjach: BIM/budownictwo cyfrowe, florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, zabiegi kosmetyczne, gotowanie, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, integracja robotów przemysłowych, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, mechatronika, przemysł 4.0, stolarstwo, spawalnictwo, technologia mody, zabiegi kosmetyczne, opieka zdrowotna, administrowanie systemami sieciowymi IT, Inżynieria mechaniczna CAD. W konkursie, w ramach jednej konkurencji, udział może wziąć 20 zawodników.

Podczas rywalizacji uczestnicy konkursów zawalczą o miano najlepszego młodego specjalisty w kraju w swojej dziedzinie. Najlepsi laureaci z konkursów regionalnych zmierzą się w konkursie ogólnopolskim SkillsPoland w listopadzie oraz otrzymają szansę na reprezentowanie Polski podczas EuroSkills Herning 2025, czyli europejskich igrzysk umiejętności.

SkillsPoland nie tylko edukuje, ale wzbogaca i rozwija kwalifikacje młodych osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy, to szansa na promowanie zawodu i dotarcie do dużego gremium odbiorców, w tym do potencjalnych pracowników. To wydarzenie dla wszystkich związanych z edukacją.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Więcej informacji https://www.frse.org.pl/wspoland oraz w załączniku.

Organizatorzy zwracają się także z prośbą o zamieszczenie informacji o wydarzeniu na stronie internetowej szkoły.

Załącznik:

SkillsPoland notatka.pdf

Źródło: Informacja przekazana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Zespół WorldSkills Poland