24 maja 2024

Zaproszenie do udziału w teście IT Fitness test 2024


Cyfrowa Polska wraz z partnerami zaprasza do udziału w IT Fitness Test 2024.

IT Fitness Test 2024 to darmowy test umiejętności cyfrowych dla uczniów i nauczycieli ze wszystkich polskich szkół przeprowadzany na terenie naszego kraju już po raz trzeci. Uczestnictwo w teście pozwala sprawdzić jak użytkownik komputera radzi sobie w takich dziedzinach jak Internet, cyberbezpieczeństwo czy media społecznościowe, w czym świetnie sobie radzi, a nad czym trzeba jeszcze popracować.

Nowe technologie stały się nieodłączną częścią naszego życia. Nauka w szkole, studia, praca i życie codzienne od każdego wymagają zdolności sprawnego posługiwania się narzędziami cyfrowymi.

Zatem, uczniu, studencie, nauczycielu, przekonaj się jak radzisz sobie w cyfrowym świecie i odbierz imienny certyfikat potwierdzający Twój poziom umiejętności cyfrowych.

Do udziału wystarczy komputer z dostępem do Internetu. IT Fitness test 2024 jest darmowy w wersjach dla uczniów szkół podstawowych i dla uczniów szkół średnich.

Testowanie trwa do 31 października 2024 roku.

Na uczestników i najbardziej zaangażowane szkoły czekają nagrody.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Ministra Edukacji, Ministra Cyfryzacji oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Adres strony na której prowadzony jest test: https://itfitness.eu/pl/

Załączniki:

IT Fitness Test 2024 Poradnik dla uczniów.

Plakat.pdf

Ulotka.pdf

Opracowano na podstawie informacji nadesłanych przez Organizatorów.