26 marca 2024

Fundacja Orange zaprasza do udziału w programie “MegaMisja”

Ruszył nabór do bezpłatnego programu edukacyjnego MegaMisja dla klas 1-3 szkół podstawowych. Organizatorem jest Fundacja Orange, która zaprasza nauczycielki i nauczycieli do cyklu zajęć, które budują MegaMoce, czyli kompetencje społeczne oraz postawy, które ułatwią dzieciom stawianie pierwszych kroków w świecie pełnym ekranów.

W MegaMisji dzieci uczą się jak ważna jest współpraca, empatia, szacunek a jednocześnie umiar w korzystaniu z urządzeń ekranowych, krytyczne podejście do treści napotykanych w sieci oraz rozpoznawanie zagrożeń i radzenia sobie z nimi, np. zwracania się o pomoc do zaufanych dorosłych.

Każda szkoła bioraca udział w programie otrzyma nieodpłatnie scenariusze zajęć, które pomagają realizować podstawę programową, pomoce naukowe oraz wsparcie ze strony Zespołu MegaMisji.

Nabór trwa do 29 kwietnia. Aby wziąć udział w MegaMisji należy wypełnić formularz online i dołączyć do niego pracę zgłoszeniową – krótkie nagranie video, w którym przedstawiciel szkoły opowie o swojej motywacji do udziału w programie. Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie www.fundacja.orange.pl/megamisja

Realizacja MegaMisji rozpocznie się we wrześniu br.