9 lutego 2018

Wystawa „Orzeł Biały w drodze ku Niepodległej

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie w imieniu organizatorów wystawy „Orzeł Biały w drodze ku Niepodległej” zaprasza do zwiedzania tejże w siedzibie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej 67/71.

Wystawa – zorganizowana dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości – objęta jest Patronatem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Na wystawie prezentowana jest kolekcja orłów wojskowych zebrana przez Ireneusza Banaszkiewicza – kolekcjonera z Częstochowy, członka Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich, a także Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy przez uczniów szkół różnych typów i stopni. Wystawa, która potrwa do 7 marca br., może bowiem stanowić cenne uzupełnienie wiedzy o historii naszej Ojczyzny.

Przed zamiarem zwiedzenia wystawy proszę skontaktować się telefonicznie z Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie tel. 34 365 19 82 w celu uzgodnienia i potwierdzenia swojego przybycia. Więcej informacji na stronie http://www.jp2muzeum.pl/

Serdecznie zapraszamy!