15 grudnia 2020

Martyna Starosta z Jejkowic zajęła II miejsce w mistrzostwach Europy w szachach

Martyna Starosta, uczennica klasy 8 a w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jejkowicach, może pochwalić się kolejnym sukcesem w zmaganiach szachowych. Martyna zajęła II miejsce w EUROPEAN CONTINENTAL SELECTION. FIDE ONLINE WORLD U10-18 RAPID CHAMPIONSHIPS G14 Girls. Turniej odbywał się w dniach od 7 do 9 grudnia i należy do rozgrywek szachowych na poziomie mistrzostw Europy. Wynik ten pozwoli Martynie na awans do mistrzostw świata, do których kwalifikują się zdobywcy trzech pierwszych miejsc z każdego kontynentu. Wszystkie rozgrywki odbywają się online ze względu na sytuację pandemiczną na świecie.

„Prawdziwa zabawa zacznie się dopiero 19 grudnia na mistrzostwach świata. Tam jest system pucharowy. Łączę się z domu przez Zoom, gdzie udostępniam ekran, mam włączoną kamerę i mikrofon. Dodatkowo jest włączona ochrona antycheatingowa…” – tak o swoich przyszłych zmaganiach mówi młoda szachistka.
Czternastoletnia uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jejkowic, grając 7 partii z 7 zawodniczkami, zdobyła 6 punktów i zajęła drugie miejsce w tej kategorii zawodniczek w Europie. Martyna ma już na swoim koncie medale zdobyte w mistrzostwach Polski juniorek oraz udane starty w mistrzostwach Europy juniorek i mistrzostwach świata juniorek.

Źródło informacji: informacja dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jejkowicach