14 września 2017

Spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami olimpiad przedmiotowych i turniejów zawodowych w roku szkolnym 2016/2017

13 września 2017 r. w auli Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach odbyło się spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami olimpiad przedmiotowych i turniejów zawodowych w roku szkolnym 2016/2017. Gratulacje z rąk II wicewojewody śląskiego Mariusz Trepki oraz śląskiego kuratora oświaty Urszuli Bauer odebrało 107 laureatów, 103 ich nauczycieli i opiekunów oraz 11 dyrektorów szkół z terenu województwa śląskiego, z których pochodzi największa liczba laureatów.

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego zdobyli 32 tytuły laureatów w 19 olimpiadach przedmiotowych organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz 67 tytułów laureata w turniejach zawodowych. 13 tytułów laureata zdobyli uczniowie gimnazjów.

Urszula Bauer, zwracając się do uczniów i absolwentów, podkreśliła, jak znaczącą rolę na drodze do sukcesu odgrywają pasja odkrywania świata i odwaga w zadawaniu pytań. Kwestie te zobrazował dr Andrzej Boczarowski, paleontolog, muzeolog, rekonstruktor przeszłych światów, który zaprezentował wyjątkowy pokaz pt. Ruchy ziemi.

O oprawę muzyczną zadbali uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach.

Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy wielu inspirujących wyzwań naukowych.

Olimpiady przedmiotowe i turnieje zawodowe w roku szkolnym 2016/2017 – prezentacja

 

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC