6 maja 2024

Zaproszenie do 5 edycji popularnego projektu ,,Trenuj z wojskiem”


Już można zgłaszać swój akces do szkolenia wojskowego dla każdego czyli 5 edycji popularnego projektu ,,Trenuj z wojskiem”. Od 11 maja do 13 lipca – co sobotę – w wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski – odbędą się bezpłatne szkolenia wojskowe, które dadzą  wskazówki   jak czuć się bezpiecznym    i jak być bezpiecznym. Dodatkowo obecna edycja będzie wzbogacona o wiedzę i umiejętności właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej i udzielania pomocy.

„Trenuj z wojskiem 5” to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia poprowadzą żołnierze Wojska Polskiego. Już teraz można się zapisać  na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na 8 godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili iw dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek, nr telefonu. Zapraszamy chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem.

Z regulaminem projektu, pełnym ,,Harmonogramem szkoleń” oraz listą wszystkich koordynatorów 5 edycji można zapoznać się na stronie: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/szkolenia-wojskowe -dla każdego – w- projekcie – trenuj – z wojskiem -5

Harmonogram oraz koordynatorzy szkoleń w woj. śląskim:

  • 22 czerwca – Katowice – 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej
    Kpr. Janusz Szweja, tel. CA MON 261 111 858, tel kom. 792 389 310
    e-mail: jausz.szeja@wot.ron.mil.pl
  • 13 lipca – Gliwice – 6 batalion powietrznodesantowy
    Kpr. Patryk  Wilk , CA MON 261 111 717, tel kom. 505 359 970
    e-mail: 6bpd.gliwice@ron.mil.pl

Zał. Nr 1 Infografika 2